Ochrona muzyki w internecie

W ramach świadczeń nie tylko optymalizujemy i pozycjonujemy internetowe treści naszych partnerów. Przede wszystkim sprawujemy opiekę i stale monitorujemy od strony prawnej ponad 38 tysięcy utworów muzycznych w obszarze YouTube. Jest to działanie w dużej części zautomatyzowane i prowadzone w oparciu o certyfikowane narzędzie referencyjne Content ID.

Na zlecenie namierzamy i usuwamy kopie również z innych serwisów oferujących treści audiowizualne on-line, jak m.in.: Dailymotion, CDA, Vimeo, Chomikuj, Facebook czy Instagram. Jednak najmocniej skupiamy się na ochronie muzyki w obrębie platformy należącej do lidera zasięgowego w Polsce, czyli YouTube, odwiedzanego miesięcznie przez 29 milionów użytkowników i docierającego do 90% polskich internautów.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Działamy dwutorowo. Poprzez odpowiednie zarządzanie duplikatami w oparciu o system Content ID na YouTube oraz równoległe likwidowanie kopii w innych serwisach – efektywnie kierujemy ruch do oryginalnych utworów i tym samym podnosimy ich pozycjonowanie w algorytmach. W następstwie tych działań zapewniamy lepsze zarobki naszym partnerom. Narzędzie, do którego posiadają dostęp wyłącznie certyfikowani specjaliści, pozwala skutecznie identyfikować kopie i zarządzać nimi. YouTube skanuje i analizuje każdy film wgrywany do swojej bazy pod kątem duplikatów. Jeżeli nastąpi dopasowanie z materiałem źródłowym (referencyjnym), pochodzącym z repertuaru klienta Video Brothers Music, system poinformuje o tym naszych pracowników. Tak zidentyfikowaną kopię, umieszczoną w filmie lub znajdującą się na kanale innego użytkownika, będzie można automatycznie zablokować (reguła block) albo zarabiać na niej (reguła monetize) albo śledzić jej dystrybucję (reguła tracking).

Z systemu Content ID korzysta na całym świecie wielu muzyków, nadawców radiowych oraz telewizyjnych, studia filmowe i wytwórnie fonograficzne. Od momentu jego uruchomienia udało się wykryć na YouTube ponad miliard kopii.

Co wykonujemy w zakresie ochrony i zabezpieczania treści muzycznych w internecie?

 • tworzymy referencje w systemie Content ID do wszystkich oryginalnych treści partnera
 • dostarczamy utwory do systemu w postaci plików referencyjnych audio (sound recordings)
 • blokujemy automatycznie kopie w ramach platformy YouTube oraz tworzymy niestandardowe reguły dotyczące zasad dopasowania (np. kopie poniżej tysiąca wyświetleń są monetyzowane, a wszystkie powyżej tego progu blokowane)
 • usuwamy ręcznie kopie w ramach Chomikuj, CDA, Dailymotion, Facebook i innych
 • pomagamy pozyskać plakietkę weryfikacyjną YouTube w nazwie kanału, pozwalającą zidentyfikować profil jako oficjalny i wyeliminować fałszywe konta oraz profile podszywające się pod twórców
 • stosujemy proces kierunkowania ruchu do oficjalnego kanału artysty (OAC), blokując nieoryginalne kopie teledysków oraz monetyzując ścieżki audio na YouTube
 • wszystkie zasoby są skutecznie grupowane i etykietowane dla danego artysty, w pełni zarządzamy kopiami treści naszych partnerów objętymi dopasowaniem Content ID
 • na bieżąco monitujemy transmisje na żywo oraz ich ponowne nadawanie z nieoryginalnych kanałów na YouTube
 • ochraniamy również treści partnera, które zostały objęte roszczeniami (tworzymy referencje wyłącznie do dźwięku lub obrazu)
 • dbamy o dostarczanie kompletnych metadanych poszczególnych utworów, aby ułatwić ich parowanie z ewidencją ZAiKS i po odprowadzeniu tantiem przez YouTube mieć pewność, że honorarium z tego źródła na pewno trafi do naszych klientów
 • mamy możliwość ustawiania geoblokady przy określonych treściach oraz prowadzenia działań ochronnych w zawężeniu do konkretnych terytoriów (np. blokujemy utwór w Polsce i jednocześnie monetyzujemy go za granicą)
 • zabezpieczamy również słuchowiska oraz covery (wymagana ścieżka wokalna a cappella)

 

Nasza oferta ochrony muzyki w internecie jest…

BEZPŁATNA i gwarantowana w ramach świadczeń dla partnerów Video Brothers Music współpracujących z nami w oparciu o umowy partnerskie YouTube w modelu „revenue share” (bazującym na podziale przychodów z reklam).

PŁATNA dla podmiotów oraz osób zainteresowanych wyłącznie blokowaniem swoich autorskich treści lub usuwaniem z internetu ich pirackich wersji. W takim przypadku cena ustalana jest indywidualnie, w zależności od wymogów stawianych po stronie klienta, w tym m.in. przyjętych reguł geotargetowania, długości utworów referencyjnych, liczby kopii, rozmiaru katalogu artysty i innych.

Inne usługi

Scroll Przewiń w dół -->