Ochrona muzyki w internecie

W ramach świadczeń nie tylko optymalizujemy i pozycjonujemy internetowe treści naszych partnerów. Przede wszystkim sprawujemy opiekę i stale monitorujemy od strony prawnej ponad 17 tysięcy utworów muzycznych w obszarze Youtube. Jest to działanie w dużej części zautomatyzowane i prowadzone w oparciu o certyfikowane narzędzie referencyjne Content ID.

Na zlecenie namierzamy i usuwamy kopie również z innych serwisów oferujących treści audiowizualne on-line, jak m.in. Dailymotion, CDA, Vimeo, Chomikuj, Facebook, Instagram. Jednak najmocniej skupiamy się na ochronie muzyki w obrębie platformy należącej do lidera zasięgowego w Polsce, czyli Youtube – odwiedzanego miesięcznie przez 26 milionów użytkowników i docierającego do 89% polskich internautów.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Działamy dwutorowo. Poprzez odpowiednie zarządzanie duplikatami w oparciu o system Content ID na Youtube oraz równolegle likwidując kopie w innych serwisach – efektywnie kierujemy ruch do oryginalnych utworów i tym samym podnosimy ich rangę w algorytmach. W następstwie tych działań zapewniamy lepsze zarobki naszym partnerom. Narzędzie do którego posiadają dostęp wyłączenie certyfikowani specjaliści, pozwala skutecznie identyfikować kopie i zarządzać nimi. Youtube skanuje i analizuje każdy film wgrywany do swojej bazy pod kątem duplikatów. Jeżeli nastąpi dopasowanie z materiałem źródłowym (referencyjnym) pochodzącym z repertuaru klienta Video Brothers Music – system poinformuje o tym naszych pracowników. Tak zidentyfikowaną kopię, wmiksowaną w film lub znajdującą się na kanale innego użytkownika, będzie można automatycznie zablokować (reguła block) albo zarabiać na niej (reguła monetize) albo śledzić jej dystrybucję (reguła tracking).

Z systemu Content ID korzysta na całym świecie wielu muzyków, nadawców radiowych oraz telewizyjnych, studia filmowe i wytwórnie fonograficzne. Od momentu jego uruchomienia udało się wykryć na Youtube ponad 800 milionów kopii.

Co wykonujemy w zakresie ochrony i zabezpieczania treści muzycznych w internecie?

 • tworzymy referencje w systemie Content ID do wszystkich oryginalnych treści partnera
 • dostarczamy utwory do systemu w postaci plików referencyjnych audio (sound recordings)
 • blokujemy automatycznie kopie w ramach platformy Youtube oraz tworzymy niestandardowe reguły dotyczące zasad dopasowania (np. kopie poniżej 1000 wyświetleń są monetyzowane, a wszystkie powyżej tego progu – blokowane)
 • blokujemy ręcznie kopie w ramach Chomikuj, CDA, Dailymotion, Facebook i innych
 • pomagamy pozyskać plakietkę weryfikacyjną Youtube w nazwie kanału, pozwalającą zidentyfikować profil jako oficjalny i wyeliminować fałszywe konta oraz profile
 • stosujemy proces kierunkowania ruchu do oficjalnego kanału artysty (OAC) blokując nieoryginalne kopie teledysków oraz monetyzując ścieżki audio na Youtube
 • wszystkie zasoby są skutecznie grupowane i etykietowane dla danego artysty, w pełni zarządzamy kopiami treści naszych partnerów objętymi dopasowaniem Content ID
 • na bieżąco monitujemy transmisje na żywo oraz ich ponowne nadawanie z nieoryginalnych kanałów na Youtube
 • ochraniamy również treści partnera, które zostały objęte roszczeniami (tworzymy referencję wyłącznie do dźwięku lub obrazu)
 • dbamy o dostarczanie kompletnych metadanych poszczególnych utworów, aby ułatwić ich parowanie z ewidencją ZAiKS i po odprowadzeniu tantiem przez Youtube – mamy pewność, że honorarium z tego źródła na pewno trafi do naszych klientów
 • mamy możliwość ustawiania geoblokady przy określonych treściach oraz prowadzenia działań ochronnych w zawężeniu do konkretnych terytoriów (np. blokujemy utwór w Polsce i jednocześnie monetyzujemy go za granicą)
 • zabezpieczamy również słuchowiska oraz covery (wymagana ścieżka wokalna „a cappella”)

 

Nasza oferta ochrony muzyki w internecie jest…

BEZPŁATNA dla partnerów Video Brothers Music współpracujących z nami w ramach umów partnerskich Youtube (opartych na podziale przychodów z reklam, gdzie zarabiamy obustronnie).

PŁATNA dla podmiotów oraz osób zainteresowanych wyłącznie blokowaniem swoich autorskich treści lub usuwaniem z internetu ich pirackich wersji. W takim przypadku cena ustalana jest indywidualnie w zależności od wymogów stawianych po stronie klienta, w tym m.in. przyjętych reguł dopasowania treści, geotargetowania, długości utworów referencyjnych, liczby kopii, rozmiaru katalogu artysty i innych.

Inne usługi

Scroll Przewiń w dół

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem