Kim jesteśmy?

Video Brothers Music zrzesza 155 kanałów YouTube i obejmuje ochroną ponad 38 tysięcy zasobów muzycznych w internecie, które w ramach platform wideo (YouTube, TikTok, CDA, Facebook) oraz serwisów streamingowych audio (Spotify, Apple Music, Deezer, Amazon czy Tidal) – notują średnio 40 milionów odtworzeń miesięcznie. Liczba stałych widzów na zarządzanych przez nasz zespół kanałach YouTube wynosi obecnie blisko 7 milionów subskrypcji.

Ale po kolei…

PARTNERZY VIDEO BROTHERS MUSIC

Współpracują z nami zarówno twórcy popularni w internecie: CeZik, Chwytak, WuWunio, Na Pełnej, jak i muzycy kojarzeni z koncertami na żywo: Czesław Mozil, Norbi, Nocny Kochanek, Tomek Lipiński, Big Cyc, Hunter, Łydka Grubasa, Farben Lehre i inni. Z kolei w gronie kanałów stricte podcastowych znajdują się m.in.: Radio Naukowe, projekt This is IT prowadzony przez Macieja Kaweckiego, Rafał Masny, serial dokumentalny Śledztwo Pisma (nagroda Grand Press 2020), Podróż bez paszportu, Żarty na bok-u autorstwa G.F. Darwin, Strefa Gizy komika Abelarda Gizy oraz specjalne odcinki serialu internetowego Piątek (zwycięzcy Grand Video Awards w 2020 oraz 2023), ukazujące się w formie audiobooków. Grupę kanałów dziecięcych tworzy popularna NutkoSfera (Grand Video Awards 2020 w kategorii edukacja), Urwisowo, Śpiewaj z nami oraz stacja telewizyjna 4FUN KIDS. Współpracujemy również z mediami, w tym zabezpieczamy i monetyzujemy treści grupy 4fun.tv, warszawskiego radia Kampus czy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i prowadzimy kanały dziennikarzy, między innymi Tomasza Raczka, Hirka Wrony, Artura Orzecha i Marcina Mellera.

Poszukujemy do współpracy nie tylko doświadczonych muzyków oraz wydawców, którym zależy na uporządkowaniu swoich katalogów w internecie oraz zwiększeniu dochodów. Staramy się także odkrywać nowe talenty i pomagać im rozwijać karierę.

Mamy wielu artystów chwalących efekty naszej pracy. Świadczą o tym zarówno rekomendacje, jak i – przede wszystkim – wyniki zasięgowe ich treści.

MUZYCZNY HUB

Naszym celem biznesowym jest rola muzycznego huba pomiędzy platformami opartymi na obrazie ruchomym (YouTube) oraz platformami stricte muzycznymi (Spotify), umożliwiającymi głównie odsłuch muzyki oraz podcastów w internecie. Wprowadzamy autorów podcastów na YouTube i jednocześnie ułatwiamy internetowym twórcom muzycznym z YouTube zaistnieć w serwisach streamingu audio. Jesteśmy łącznikiem między tymi obszarami cyfrowej dystrybucji treści i działamy na ich styku.

NIESTANDARDOWE ŚWIADCZENIA

Oferujemy szereg niestandardowych świadczeń, nieosiągalnych lub niedostępnych na rynku ze strony klasycznych sieci wielokanałowych. Należą do nich m.in. kanały tematyczne (music topics), zautomatyzowane dostawy art-tracks, sound-recordings w oparciu o pliki DDEX w ramach wyspecjalizowanego agregatora treści YouTube, w przypadku Spotify – kreacja playlist, pitching, zaawansowane raporty i aktualizacja zasobów wg szczegółowych metadanych. Całość uzupełnia zdejmowanie roszczeń audiowizualnych (copyright claims), przywracanie monetyzacji, nadawanie kodów ISRC oraz przenoszenie treści między profilami bez utraty wyświetleń, ocen i komentarzy.

W ramach świadczeń, nie tylko optymalizujemy i zabezpieczamy zasoby muzyczne partnerów, przenosząc lub likwidując kopie. Przede wszystkim zapewniamy im lepszą ekspozycję w algorytmach internetowych platform. Poprzez odpowiednie zarządzanie katalogami i kierowanie ruchu w stronę oryginalnych utworów, poszerzamy i uszczelniamy pola monetyzacji, dzięki czemu zwiększamy zarobki naszych licencjodawców.

Pomagamy również wprowadzać dorobek artystów w obszary wymagające audytu treści lub działające na bardziej restrykcyjnych zasadach, jak YouTube Music i YouTube Kids oraz uzyskać status oficjalnego kanału muzycznego w ramach YouTube (weryfikacja plakietką OAC).

PRODUKCJA TREŚCI MUZYCZNYCH

Jako Video Brothers Music jesteśmy aktywni również na polu produkcji treści muzycznych: profesjonalnych teledysków w dowolnym standardzie emisyjnym, animowanych odsłuchów dyskografii twórców, wersji karaoke utworów oraz oprawy graficznej kanałów lub albumów.

Pomagamy z digitalizacją utworów utrwalonych na nośnikach analogowych oraz rekonstrukcją cyfrową starszych teledysków. Wspieramy muzyków sprzętowo, udostępniając im własne zaplecze techniczne. Oferujemy również transmisje na żywo koncertów w sieci, w pełnej realizacji wielokamerowej.

AUTORSKIE FORMATY AUDIO

Produkujemy również treści autorskie pod własną marką. Realizujemy cykliczne projekty podcastowe, oparte na autorskich scenariuszach oraz audiobooki. Produkcje kierowane są w pierwszej kolejności do emisji na platformach streamingowych audio. W projekt zaangażowaliśmy głównie twórców internetowych operujących głosem, dotąd kojarzonych z platformą YouTube.

Współpracujemy z lektorami, wokalistami, kompozytorami oraz dźwiękowcami, dysponując przy tym dużym zasobem internetowych twórców YouTube, mających w planach rozwijanie swojej kariery w oparciu o podcasty czy audiobooki.

Mamy świetnych scenarzystów oraz dostęp do licencjonowanych banków muzycznych, niezbędnych do ilustrowania słuchowisk. Nieustannie poszukujemy scenariuszy krótkometrażowych i historii do adaptacji. Równolegle stawiamy na rozwój treści dziecięcych. Kategoria utworów dla najmłodszych stanowi już 10% ruchu wewnątrz naszej sieci.

PROMOCJA ARTYSTÓW I NASZA OFICJALNA STRONA

Partnerzy agencji, oprócz standardowych świadczeń promocyjnych, mają możliwość przeznaczenia części swojego wynagrodzenia na odpłatne kampanie reklamowe, realizowane przez Video Brothers Music w ramach systemu Google Ads na bardzo preferencyjnych warunkach.

Część bezpłatnych działań promocyjnych ogniskujemy wokół oficjalnej strony naszej agencji, która ma pełnić funkcję wsparcia zarówno dla dystrybucji cyfrowej, jak i wydań na nośnikach fizycznych. Stanowią to m.in. wywiady z udziałem naszych partnerów oraz najciekawsze przykłady koprodukcji muzyków, gdyż mocno stawiamy na integrację środowiska muzycznego w internecie. Nasza strona zawiera dedykowany panel artysty, grupujący raporty przychodów oraz służący do przekazywania katalogów w wersji cyfrowej. W przyszłości zostanie poszerzona o platformę sprzedażową w celu dystrybucji fizycznej, jak i zintegrowanej sprzedaży gadżetów dla fanów partnerów zrzeszonych z agencją.

WSPARCIE PRAWNE I UPROSZCZONY SYSTEM ROZLICZEŃ

Video Brothers Music oferuje konsultacje i wsparcie w zakresie praw autorskich oraz pomoc z rejestrowaniem utworów słowno-muzycznych, jak i rozliczanie tantiem w ZAiKS. Prowadzimy szkolenia dotyczące dozwolonego użytku, kreacji oraz świadczymy usługi doradcze (raporty, ekspertyzy i analizy).

Mamy podpisane stosowne umowy z platformami umożliwiającymi cyfrową dystrybucję utworów. Działamy już na ponad 50 serwisach kluczowych dla rynku muzycznego. Naszym celem jest obecność w wiodących obszarach dystrybucji treści muzycznych w internecie, a co za tym idzie – automatyzacja rozliczeń. Dlatego każdy z naszych partnerów otrzymuje raport zarobków uwzględniający w jednym miejscu wszystkie monetyzowane obszary w danym okresie rozliczeniowym.

W ten sposób klienci Video Brothers Music mają pełną kontrolę nad dystrybucją swojego katalogu muzycznego w internecie oraz zapewniony kompletny wachlarz świadczeń – od ochrony, przez pozycjonowanie oraz produkcję treści, na jej promocji kończąc.

UMOWY O WSPÓŁPRACY

Oferujemy różne typy umów, w zależności od formy współpracy oraz poziomu świadczeń. Najpopularniejszym modelem wybieranym przez większość naszych licencjodawców jest BEZPŁATNA umowa partnerska, polegająca na podziale przychodów z płatnych subskrypcji oraz reklam emitowanych przy treściach partnera. Z kolei umowy oferujące świadczenia specjalistyczne (produkcja treści, ochrona contentu bez opcji zarabiania) – są odpłatne.

Przykłady umów aktualnie oferowanych przez Video Brothers Music:

  • umowa partnerska typ #1 (tylko Youtube)
  • umowa partnerska typ #2 (tylko cyfrowa dystrybucja audio)
  • umowa o ochronie treści (anti-piracy / security)
  • umowa produkcyjna na realizację treści
  • umowa na wsparcie techniczne (support)
  • umowa na obsługę reklamową w internecie
  • umowa hybrydowa (mix świadczeń)

Zespół

Tomasz Oreł HEAD OF VIDEO BROTHERS MUSIC

Kieruje ekipą agencji oraz podwykonawcami. Odpowiedzialny za kontakty z partnerami oraz aspekty techniczne. Energia i doświadczenie po obu stronach mikrofonu. Prywatnie – muzyk (klarnecista). Zawodowo – realizator dźwięku oraz certyfikowany specjalista w zakresie dystrybucji i ochrony treści audiowizualnych w internecie. Koordynuje produkcję teledysków, muzyki i podcastów. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje m.in. z Orkiestrą im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg oraz zespołem kameralnym „Fortis Quartet”. Laureat nagrody „Golden Sardana” w ramach Barcelona International Festival (2018).

Łukasz Skalik MEMBER OF BOARD

Odpowiada za strategię oraz zarządzanie pracą agencji od strony prawno-administracyjnej. Wieloletni szef projektów multimedialnych oraz producent formatów internetowych. Tworzył i rozwijał platformy wideo w największych portalach w Polsce (interia.tv, wp.tv, tosiewytnie.pl). W swojej karierze zrealizował ponad 50 autorskich serii. Zdobywca m.in. „Grand Video Awards” (2017, 2020, 2023), „W3 Award” (2010), „Webby Awards” (2010). Ukończył „Stosunki Międzynarodowe” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie tato dwóch urwisów, z którymi łączy go wspólna pasja – Lego. Posiadacz „YouTube Certified”, dwóch kotów szkockich i mopsa z ADHD.

Scroll Przewiń w dół