Ochrona muzyki w internecie
W ramach świadczeń nie tylko optymalizujemy i pozycjonujemy internetowe treści naszych partnerów. Przede wszystkim sprawujemy opiekę i stale monitorujemy od strony prawnej ponad 38 tysięcy utworów muzycznych w obszarze YouTube. Jest to działanie w dużej części zautomatyzowane i prowadzone w oparciu o certyfikowane narzędzie referencyjne Content ID.
Na zlecenie namierzamy i usuwamy kopie również z innych serwisów oferujących treści audiowizualne on-line, jak m.in.: Dailymotion, CDA, Vimeo, Chomikuj, Facebook czy Instagram. Jednak najmocniej skupiamy się na ochronie muzyki w obrębie platformy należącej do lidera zasięgowego w Polsce, czyli YouTube, odwiedzanego miesięcznie przez 29 milionów użytkowników i docierającego do 90% polskich internautów.
Jak to wygląda w praktyce?
Działamy dwutorowo. Poprzez odpowiednie zarządzanie duplikatami w oparciu o system Content ID na YouTube oraz równoległe likwidowanie kopii w innych serwisach – efektywnie kierujemy ruch do oryginalnych utworów i tym samym podnosimy ich pozycjonowanie w algorytmach. W następstwie tych działań zapewniamy lepsze zarobki naszym partnerom. Narzędzie, do którego posiadają dostęp wyłącznie certyfikowani specjaliści, pozwala skutecznie identyfikować kopie i zarządzać nimi. YouTube skanuje i analizuje każdy film wgrywany do swojej bazy pod kątem duplikatów. Jeżeli nastąpi dopasowanie z materiałem źródłowym (referencyjnym), pochodzącym z repertuaru klienta Video Brothers Music, system poinformuje o tym naszych pracowników. Tak zidentyfikowaną kopię, umieszczoną w filmie lub znajdującą się na kanale innego użytkownika, będzie można automatycznie zablokować (reguła block) albo zarabiać na niej (reguła monetize) albo śledzić jej dystrybucję (reguła tracking).
Z systemu Content ID korzysta na całym świecie wielu muzyków, nadawców radiowych oraz telewizyjnych, studia filmowe i wytwórnie fonograficzne. Od momentu jego uruchomienia udało się wykryć na YouTube ponad miliard kopii.