05 lutego 2021
press release 05 lutego 2021

Startuje VIDEO BROTHERS MUSIC – sieć partnerska twórców muzyki i podcastów w internecie

Wyspecjalizowana agencja cyfrowej dystrybucji muzycznej skupiona na ochronie oraz monetyzacji treści profesjonalnych i półprofesjonalnych artystów w internecie.

VIDEO BROTHERS MUSIC – to nowa marka na rynku cyfrowych dystrybutorów muzycznych, dedykowana artystom zawodowym i pretendującym. Agencja wspiera również stacje radiowe, wytwórnie oraz twórców podcastów, dla których priorytetem jest działalność w internecie i osiąganie jak największych zasięgów.

Z chwilą oficjalnego debiutu firma zrzesza już 76 kanałów Youtube, równocześnie obejmując ochroną 17 tysięcy zasobów muzycznych w internecie, które w styczniu 2021 r. odnotowały łącznie 43 008 302 odtworzeń w ramach platform wideo (w tym Youtube, TikTok, CDA, Facebook) oraz serwisów streamingowych audio (m.in. Spotify, iTunes, Apple Music, Deezer, Amazon czy Tidal). Liczba stałych subskrybentów w samym obszarze kanałów Youtube zrzeszonych z Video Brothers Music wynosi obecnie 8 milionów.

PARTNERZY VIDEO BROTHERS MUSIC

Z Video Brothers Music współpracują twórcy popularni zarówno w internecie: CeZik, Chwytak, WuWunio, Na Pełnej, jak i muzycy kojarzeni z koncertami „na żywo”: Norbi, Nocny Kochanek, Tomek Lipiński, Łydka Grubasa, Farben Lehre i inni. Z kolei w gronie kanałów stricte podcastowych znajdują się m.in. serial dokumentalny „Śledztwo Pisma” (nagroda Grand Press 2020), „Strefa Gizy” komika Abelarda Gizy oraz specjalne odcinki serialu internetowego „Piątek” (zwycięzcy Grand Video Awards 2020) ukazujące się w formie audiobooków. Grupę kanałów dziecięcych tworzy popularna NutkoSfera (Grand Video Awards 2020 w kategorii edukacja), Urwisowo oraz stacja telewizyjna 4FUN KIDS. Firma współpracuje również z mediami, w tym zabezpiecza i monetyzuje treści 4fun.tv, warszawskiego radia Kampus oraz prowadzi kanały dziennikarzy, w tym Hirka Wrony.

Poszukujemy do współpracy nie tylko doświadczonych muzyków oraz wydawców, którym zależy na uporządkowaniu swoich katalogów w internecie oraz zwiększeniu dochodów. Równocześnie staramy się odkrywać nowe talenty i pomagać im rozwijać karierę. Mamy wielu artystów chwalących efekty naszej pracy. Świadczą o tym nie tylko rekomendacje, ale przede wszystkim wyniki zasięgowe ich treści.

– mówi Tomasz Oreł, Head of Video Brothers Music

MUZYCZNY HUB

Video Brothers Music chce pełnić funkcję muzycznego huba pomiędzy platformami bazującymi na obrazie ruchomym (Youtube) oraz platformami stricte muzycznymi (Spotify), umożliwiającymi głównie odsłuch muzyki oraz podcastów w internecie.

Wprowadzamy autorów podcastów na Youtube i jednocześnie ułatwiamy internetowym twórcom muzycznym znanym już z tej platformy zaistnieć w serwisach streamingu audio. Chcemy być łącznikiem między tymi obszarami cyfrowej dystrybucji treści i działać na ich styku.

– mówi Łukasz Skalik, prezes zarządu Video Brothers Music

NIESTANDARDOWE ŚWIADCZENIA

Video Brothers Music oferuje szereg niestandardowych świadczeń, nieosiągalnych lub niedostępnych na rynku ze strony klasycznych sieci wielokanałowych. Należą do nich m.in. tematy muzyczne (topics), zautomatyzowane dostawy art-tracks, sound-recordings w oparciu o pliki DDEX w ramach wyspecjalizowanego agregatora treści Youtube, a w przypadku Spotify – kreacja playlist, zaawansowane raporty i aktualizacja zasobów wg szczegółowych metadanych. Całość uzupełnia zdejmowanie roszczeń audiowizualnych (copyright claims), przywracanie monetyzacji, nadawanie kodów ISRC oraz przenoszenie treści między profilami bez utraty wyświetleń, ocen i komentarzy.

W ramach świadczeń nie tylko optymalizujemy i zabezpieczamy zasoby muzyczne partnerów, przenosząc lub likwidując kopie. Przede wszystkim zapewniamy im lepszą ekspozycję w algorytmach internetowych platform. Poprzez odpowiednie zarządzanie katalogami i kanalizowanie ruchu w stronę oryginalnych utworów, poszerzamy i uszczelniamy pola monetyzacji, dzięki czemu zwiększamy zarobki naszych licencjodawców.

– wyjaśnia Tomasz Oreł, kierujący zespołem agencji.

Firma pomaga również wprowadzać dorobek artystów w obszary wymagające audytu treści lub działających na bardziej restrykcyjnych zasadach, jak Youtube Music i Youtube KIDS, oraz pomaga uzyskać status oficjalnego kanału muzycznego w ramach Youtube (weryfikacja plakietką OAC).

PRODUKCJA TREŚCI MUZYCZNYCH

Video Brothers Music jest aktywne również na polu produkcji treści muzycznych: profesjonalnych teledysków w dowolnym standardzie emisyjnym, animowanych odsłuchów dyskografii twórców, wersji karaoke utworów oraz oprawy graficznej kanałów lub albumów.

Pomagamy z digitalizacją utworów utrwalonych na nośnikach analogowych oraz z rekonstrukcją cyfrową starszych teledysków. Wspieramy muzyków sprzętowo, udostępniając im własne zaplecze techniczne. Oferujemy również transmisje na żywo koncertów w sieci, w pełnej realizacji wielokamerowej, na które w ostatnim czasie wytworzył się olbrzymi popyt.

– wyjaśnia Łukasz Skalik, prezes Video Brothers Music.

AUTORSKIE FORMATY AUDIO

W planach Video Brothers Music jest realizacja trzech cyklicznych projektów podcastowych, bazujących na autorskich scenariuszach – dwa fabularyzowane i jeden edukacyjny. Produkcje będą skierowane w pierwszej kolejności do emisji na platformach streamingowych audio.

W projekt zaangażowaliśmy głównie twórców internetowych operujących głosem, dotąd kojarzonych z platformą Youtube, w tym znanego reżysera i scenarzystę seriali internetowych – Grzegorza „Dakanna” Barańskiego oraz Pawła Pawlikowskiego, lektora i twórcę kanału „Pawlikowe Fanduby”.

– zdradza Tomasz Oreł, koordynujący prace zespołu realizacyjnego w ramach pełnionych funkcji.

Firma współpracuje z lektorami, wokalistami, kompozytorami oraz dźwiękowcami, dysponując przy tym dużą bazą internetowych twórców Youtube, mających w planach rozwijanie swojej kariery w oparciu o podcasty.

Mamy świetnych scenarzystów oraz dostęp do licencjonowanych banków muzycznych niezbędnych do ilustrowania słuchowisk. Nieustannie poszukujemy scenariuszy krótkometrażowych i historii do adaptacji, dlatego w tym miejscu zapraszamy do współpracy osoby z gotowymi pomysłami. Stawiamy też mocno na rozwój treści dziecięcych. Kategoria utworów dla najmłodszych stanowi już 10% ruchu wewnątrz naszej sieci.

– zachęca Łukasz Skalik, prezes firmy.

Debiut pierwszych autorskich podcastów fabularyzowanych zaplanowano już na wiosnę tego roku.

PROMOCJA ARTYSTÓW I OFICJALNA STRONA

Partnerzy agencji, oprócz standardowych świadczeń promocyjnych, mają możliwość przeznaczenia części swojego wynagrodzenia na odpłatne kampanie reklamowe, realizowane przez Video Brothers Music w ramach systemu Google Ads, na bardzo preferencyjnych warunkach.

Część bezpłatnych działań promocyjnych chcemy zogniskować wokół oficjalnej strony naszej agencji, która ma pełnić funkcję wsparcia zarówno dla dystrybucji cyfrowej, jak i wydań na nośnikach fizycznych. Będą się tam ukazywały m.in. wywiady z udziałem naszych partnerów oraz najciekawsze przykłady koprodukcji muzyków, gdyż silnie stawiamy na integrację środowiska muzycznego w internecie. Strona zawiera dedykowany panel artysty, grupujący raporty oraz służący do przekazywania katalogów w wersji cyfrowej.

dodaje Tomasz Oreł, szef muzyczny agencji.

W planach jest również powiązanie oficjalnej strony Video Brothers Music z platformą sprzedażową i prowadzenie w oparciu o nią dystrybucji fizycznej oraz zintegrowanej sprzedaży gadżetów dla fanów partnerów zrzeszonych z agencją.

WSPARCIE PRAWNE I UPROSZCZONY SYSTEM ROZLICZEŃ

Video Brothers Music oferuje konsultacje i wsparcie w zakresie praw autorskich oraz pomoc z rejestrowaniem utworów słowno-muzycznych, jak i rozliczaniem tantiem w ZAiKS. Prowadzi szkolenia w zakresie dozwolonego użytku, kreacji oraz świadczy usługi doradcze (raporty, ekspertyzy i analizy).

Mamy podpisane stosowne umowy z platformami umożliwiającymi cyfrową dystrybucję utworów. Działamy już w ponad 50 serwisach, w tym tych kluczowych dla rynku muzycznego. Naszym celem jest obecność w wiodących obszarach dystrybucji treści muzycznych w internecie, a co za tym idzie, automatyzacja rozliczeń. Dlatego każdy z naszych partnerów otrzymuje raport zarobków uwzględniający w jednym miejscu wszystkie monetyzowane obszary.

– mówi Łukasz Skalik, prezes zarządu, odpowiedzialny za obszar prawno-administracyjny spółki.

W ten sposób klienci Video Brothers Music mają pełną kontrolę nad dystrybucją swojego katalogu muzycznego w internecie oraz zapewniony kompletny wachlarz świadczeń – na ochronie, pozycjonowaniu i produkcji treści począwszy, a na ich promocji skończywszy.

Zobacz inne
Scroll Przewiń w dół -->