06 grudnia 2022
premiery 06 grudnia 2022

Premiera słuchowiska pt. „Pan Bałwan i chłopiec w żółtej czapce”

VIDEO BROTHERS MUSIC – dystrybutor i wydawca cyfrowy, przedstawia premierę słuchowiska Grzegorza Barańskiego pt. „Pan Bałwan i chłopiec w żółtej czapce”. Opowiadanie w formie audiobooka dostępne jest w internetowym sklepie sieci Empik.

 

LINK DO ZAKUPU: AUDIOBOOK (plik mp3, czyta autor)

 

 

OPIS:


Opowieść o przyjaźni oraz przemijaniu. Poznaj historię Franka – chłopca w żółtej czapce, który niespodziewanie nawiązuje zupełnie nową znajomość z Panem Bałwanem. Spędzą razem cały dzień na zabawach i rozmowach! Jednak wszystko co piękne, musi się kiedyś skończyć…

 

FRAGMENT OPOWIADANIA

Nagle coś upadło na podłogę. Kanis otworzył leniwie oko, ale zaraz poszedł spać dalej. Co to mogło być? Pan Bałwan obejrzał się, ale wszystko wydawało się być na swoim miejscu. Wtem stwierdził, że czegoś mu brakuje.

– Mój nos! – wykrzyknął z przerażeniem.

Brakowało mu nosa! Marchewka, czyli nos Pana Bałwana, leżała na podłodze w tafli wody. Zrobiło się wszędzie strasznie mokro. Franek podniósł szybko nos Pana Bałwana, wytarł go czerwoną ściereczką i wsadził na miejsce. Po chwili jednak, nos znowu wypadł!

– Franku.. co się dzieje? Dlaczego mój nos się nie trzyma? I dlaczego jest tu tak dużo wody? – zapytał Pan Bałwan, ale głos miał jakiś niewyraźny. Czuł się senny i leniwy, jakby zaraz miał zasnąć.

– Panie Bałwanie, rozpuszczasz się! Szybko! – krzyknął Franek i zaczął zakładać na głowę swoją żółtą czapkę. I faktycznie – wszędzie dookoła była woda!

Pan Bałwan za długo stał przy kominku i zaczął się rozpuszczać. Trzeba było szybko coś zrobić!

(…)

 

SPECYFIKACJA


data premiery: 06.06.2022
format: audiobook MP3
rozmiar: 19,4 MB
czas trwania: 23 minuty
kategoria: dla dzieci
kategoria wiekowa: 6-12 lat
lektor: Grzegorz Barański
wydawnictwo: Video Brothers Music
ID produktu: 1354786574
język: polski

 

Grzegorz Barański – autor opowiadania „Pan Bałwan i chłopiec w żółtej czapce”

Grzegorz „Dakann” Barański (ur. 24.05.1987 w Warszawie) – absolwent Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia. Tata Franciszka (rocznik 2016) – bohatera opowiadania. Jeden z najdłużej aktywnych polskich twórców w serwisie YouTube. Scenarzysta, amator aktorstwa i reżyserii, autor podcastów oraz licznych kanałów internetowych, m.in. Waksy, Holocron, Ponki, Tylko Kino oraz Piątek – serial oryginalny. Laureat „Grand Video Awards” (2020), posiadacz 5 srebrnych oraz 1 złotego przycisku YouTube.

Zobacz inne
Scroll Przewiń w dół

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem