Kim jesteśmy?

Video Brothers Music zrzesza 90 kanałów Youtube i obejmuje ochroną 17 tysięcy zasobów muzycznych w internecie, które w ramach platform wideo (Youtube, TikTok, CDA, Facebook) oraz serwisów streamingowych audio (Spotify, iTunes, Apple Music, Deezer, Amazon czy Tidal) – notują średnio 40 milionów odtworzeń miesięcznie. Liczba stałych widzów na zarządzanych przez nasz zespół kanałach Youtube wynosi obecnie 8 milionów subskrypcji.

Ale po kolei…

PARTNERZY VIDEO BROTHERS MUSIC

Współpracują z nami twórcy popularni zarówno w internecie: CeZik, Chwytak, WuWunio, Na Pełnej, jak i muzycy kojarzeni z koncertami „na żywo”: Czesław Mozil, Norbi, Nocny Kochanek, Tomek Lipiński, Łydka Grubasa, Farben Lehre i inni. Z kolei w gronie kanałów stricte podcastowych znajdują się m.in. serial dokumentalny „Śledztwo Pisma” (nagroda Grand Press 2020), „Strefa Gizy” komika Abelarda Gizy oraz specjalne odcinki serialu internetowego „Piątek” (zwycięzcy Grand Video Awards 2020) ukazujące się w formie audiobooków. Grupę kanałów dziecięcych tworzy popularna NutkoSfera (Grand Video Awards 2020 w kategorii edukacja), Urwisowo oraz stacja telewizyjna 4FUN KIDS. Współpracujemy również z mediami, w tym zabezpieczamy i monetyzujemy treści Muzo.fm, 4fun.tv, warszawskiego radia Kampus oraz prowadzimy kanały dziennikarzy, w tym Hirka Wrony i Wojtka Krzyżaniaka.

Poszukujemy do współpracy nie tylko doświadczonych muzyków oraz wydawców, którym zależy na uporządkowaniu swoich katalogów w internecie oraz zwiększeniu dochodów. Równocześnie staramy się odkrywać nowe talenty i pomagać im rozwijać karierę.

Mamy wielu artystów chwalących efekty naszej pracy. Świadczą o tym nie tylko rekomendacje, ale przede wszystkim wyniki zasięgowe ich treści.

MUZYCZNY HUB

Naszym celem biznesowym jest rola muzycznego huba pomiędzy platformami bazującymi na obrazie ruchomym (Youtube) oraz platformami stricte muzycznymi (Spotify), umożliwiającymi głównie odsłuch muzyki oraz podcastów w internecie. Wprowadzamy autorów podcastów na Youtube i jednocześnie ułatwiamy internetowym twórcom muzycznym z Youtube zaistnieć w serwisach streamingu audio. Jesteśmy łącznikiem między tymi obszarami cyfrowej dystrybucji treści i działamy na ich styku.

NIESTANDARDOWE ŚWIADCZENIA

Oferujemy szereg niestandardowych świadczeń, nieosiągalnych lub niedostępnych na rynku ze strony klasycznych sieci wielokanałowych. Należą do nich m.in. tematy muzyczne (topics), zautomatyzowane dostawy art-tracks, sound-recordings w oparciu o pliki DDEX w ramach wyspecjalizowanego agregatora treści Youtube, a w przypadku Spotify – kreacja playlist, zaawansowane raporty i aktualizacja zasobów wg szczegółowych metadanych. Całość uzupełnia zdejmowanie roszczeń audiowizualnych (copyright claims), przywracanie monetyzacji, nadawanie kodów ISRC oraz przenoszenie treści między profilami bez utraty wyświetleń, ocen i komentarzy.

W ramach świadczeń nie tylko optymalizujemy i zabezpieczamy zasoby muzyczne partnerów, przenosząc lub likwidując kopie. Przede wszystkim zapewniamy im lepszą ekspozycję w algorytmach internetowych platform. Poprzez odpowiednie zarządzanie katalogami i kanalizowanie ruchu w stronę oryginalnych utworów, poszerzamy i uszczelniamy pola monetyzacji, dzięki czemu zwiększamy zarobki naszych licencjodawców.

Pomagamy również wprowadzać dorobek artystów w obszary wymagające audytu treści lub działających na bardziej restrykcyjnych zasadach, jak Youtube Music i Youtube KIDS oraz uzyskać status oficjalnego kanału muzycznego w ramach Youtube (weryfikacja plakietką OAC).

PRODUKCJA TREŚCI MUZYCZNYCH

Jako Video Brothers Music jesteśmy aktywni również na polu produkcji treści muzycznych: profesjonalnych teledysków w dowolnym standardzie emisyjnym, animowanych odsłuchów dyskografii twórców, wersji karaoke utworów oraz oprawy graficznej kanałów lub albumów.

Pomagamy z digitalizacją utworów utrwalonych na nośnikach analogowych oraz z rekonstrukcją cyfrową starszych teledysków. Wspieramy muzyków sprzętowo, udostępniając im własne zaplecze techniczne. Oferujemy również transmisje na żywo koncertów w sieci, w pełnej realizacji wielokamerowej, na które w ostatnim czasie wytworzył się olbrzymi popyt.

AUTORSKIE FORMATY AUDIO

Produkujemy również treści autorskie pod własną marką. Aktualnie realizujemy trzy cykliczne projekty podcastowe, bazujące na autorskich scenariuszach – dwa fabularyzowane i jeden edukacyjny. Produkcje będą skierowane w pierwszej kolejności do emisji na platformach streamingowych audio. W projekt zaangażowaliśmy głównie twórców internetowych operujących głosem, dotąd kojarzonych z platformą Youtube.

Współpracujemy z lektorami, wokalistami, kompozytorami oraz dźwiękowcami, dysponując przy tym dużą bazą internetowych twórców Youtube, mających w planach rozwijanie swojej kariery w oparciu o podcasty.

Mamy świetnych scenarzystów oraz dostęp do licencjonowanych banków muzycznych niezbędnych do ilustrowania słuchowisk. Nieustannie poszukujemy scenariuszy krótkometrażowych i historii do adaptacji. Stawiamy też mocno na rozwój treści dziecięcych. Kategoria utworów dla najmłodszych stanowi już 10% ruchu wewnątrz naszej sieci.

PROMOCJA ARTYSTÓW I NASZA OFICJALNA STRONA

Partnerzy agencji, oprócz standardowych świadczeń promocyjnych, mają możliwość przeznaczenia części swojego wynagrodzenia na odpłatne kampanie reklamowe, realizowane przez Video Brothers Music w ramach systemu Google Ads, na bardzo preferencyjnych warunkach.

Część bezpłatnych działań promocyjnych ogniskujemy wokół oficjalnej strony naszej agencji, która ma pełnić funkcję wsparcia zarówno dla dystrybucji cyfrowej, jak i wydań na nośnikach fizycznych. Będą tu ukazywały się m.in. wywiady z udziałem naszych partnerów oraz najciekawsze przykłady koprodukcji muzyków, gdyż silnie stawiamy na integrację środowiska muzycznego w internecie. Strona zawiera dedykowany panel artysty, grupujący raporty oraz służący do przekazywania katalogów w wersji cyfrowej oraz zostanie poszerzona o platformę sprzedażową w celu dystrybucji fizycznej oraz zintegrowanej sprzedaży gadżetów dla fanów partnerów zrzeszonych z agencją.

WSPARCIE PRAWNE I UPROSZCZONY SYSTEM ROZLICZEŃ

Video Brothers Music oferuje konsultacje i wsparcie w zakresie praw autorskich oraz pomoc z rejestrowaniem utworów słowno-muzycznych, jak i rozliczanie tantiem w ZAiKS. Prowadzimy szkolenia w zakresie dozwolonego użytku, kreacji oraz świadczymy usługi doradcze (raporty, ekspertyzy i analizy).

Mamy podpisane stosowne umowy z platformami umożliwiającymi cyfrową dystrybucję utworów. Działamy już na ponad 50 serwisach, w tym tych kluczowych dla rynku muzycznego. Naszym celem jest obecność w wiodących obszarach dystrybucji treści muzycznych w internecie, a co za tym idzie, automatyzacja rozliczeń. Dlatego każdy z naszych partnerów otrzymuje raport zarobków uwzględniający w jednym miejscu wszystkie monetyzowane obszary.

W ten sposób klienci Video Brothers Music mają pełną kontrolę nad dystrybucją swojego katalogu muzycznego w internecie oraz zapewniony kompletny wachlarz świadczeń – od ochrony, przez pozycjonowanie oraz produkcję treści, na ich promocji kończąc.

UMOWY O WSPÓŁPRACY

Oferujemy różne typy umów w zależności od formy współpracy oraz poziomu świadczeń. Najpopularniejszym modelem wybieranym przez większość naszych licencjodawców jest BEZPŁATNA umowa partnerska, polegająca na podziale przychodów z płatnych subskrypcji oraz reklam wyemitowanych przy treściach partnera. Z kolei umowy oferujące świadczenia specjalistyczne (produkcja dźwięku, ochrona treści bez opcji zarabiania) – są odpłatne.

Przykłady umów aktualnie oferowanych przez Video Brothers Music:

  • umowa partnerska typ #1 (tylko Youtube)
  • umowa partnerska typ #2 (tylko cyfrowa dystrybucja audio)
  • umowa o ochronie treści (anti-piracy / security)
  • umowa produkcyjna na realizację treści
  • umowa na wsparcie techniczne (support)
  • umowa na obsługę reklamową w internecie
  • umowa hybrydowa (mix świadczeń)

Zespół

Tomasz Oreł HEAD OF VIDEO BROTHERS MUSIC

Kieruje ekipą agencji oraz podwykonawcami. Odpowiedzialny za kontakty z partnerami oraz aspekty techniczne. Energia i doświadczenie po obu stronach mikrofonu. Prywatnie – muzyk (klarnecista). Zawodowo – realizator dźwięku oraz certyfikowany specjalista w zakresie dystrybucji i ochrony treści audiowizualnych w internecie. Koordynuje produkcję teledysków, piosenek i podcastów. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje m.in z Orkiestrą im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg oraz zespołem kameralnym „Fortis Quartet”. Laureat nagrody „Golden Sardana” w ramach Barcelona International Festival (2018).

Łukasz Skalik MANAGING DIRECTOR / CEO

Odpowiada za strategię oraz zarządzanie pracą agencji od strony prawno-administracyjnej. Wieloletni szef projektów multimedialnych oraz producent formatów internetowych. Tworzył i rozwijał platformy wideo w największych portalach w Polsce (interia.tv, wp.tv, tosiewytnie.pl). W swojej karierze zrealizował ponad 50 autorskich serii. Zdobywca m.in. „Grand Video Awards” (2017 i 2020), „W3 Award” (2010), „Webby Awards” (2010). Ukończył „Stosunki Międzynarodowe” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie tato dwóch urwisów, z którymi łączy go wspólna pasja – LEGO. Posiadacz „Youtube Certified”, kota szkockiego zwisłouchego i mopsa z ADHD.

Scroll Przewiń w dół

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem