01 września 2023
premiery 01 września 2023

Audiobook „AKADEMIA KOMIKÓW” od Krzysztofa Janczaka (Pan Yapa)

VIDEO BROTHERS MUSIC jako wydawca i producent, pragnie zaprosić do wysłuchania autorskiej powieści Krzysztofa Janczaka pt. „AKADEMIA KOMIKÓW” w formie audiobooka. Produkcja dostępna jest w serwisie Empik Go oraz księgarni cyfrowej Virtualo.pl. 

 

⬇️ POSŁUCHAJ ⬇️

AUDIOBOOK (plik mp3, czyta autor)

 

AKADEMIA KOMIKÓW (2023) © Okładka / ilustracje: Maria Janczak

OPIS:


Bohaterem powieści, jest pan Aleksander: znany aktor dramatyczny, który na skutek pandemii, wpada jak większość artystów w kłopoty finansowe. Aby z czegoś żyć, postanawia napisać i wyreżyserować rozrywkowy program telewizyjny. W zamyśle, ma być to dobranocka dla dorosłych, której bohaterem jest komik-kukiełka – szczur Jurek i jego kompani.

Pan Aleksander idzie do publicznej telewizji, ufny w sukces swego innowacyjnego pomysłu. Podczas spotkania z redaktorem trafia na tradycyjny telewizyjny beton. Zdruzgotany ma już opuścić telewizyjną kawiarnię, kiedy staje się świadkiem nieprawdopodobnej historii. Trzymana w torbie do demonstracji pluszowa kukiełka szczura Jurka, przybiera wielkość dorosłego człowieka i stwarza szereg zabawnych sytuacji, których ofiarami padają kawiarniani goście, na czele z redaktorem. Tak rozpoczyna się fantastyczna przygoda Pana Aleksandra i jego niezwykłych, ogromnych, pluszowych aktorów: Pluskwa Buba, kleszcz Witia, pająk Helmut i inni bohaterowie dobranocki ruszają w świat. Łączy ich jedno: są spadkobiercami najwybitniejszych komików filmu niemego: Harolda Lloyda, Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Braci Marx, Flipa i Flapa, i innych. Pan Aleksander, widząc ich niezwykły komiczny talent, wpada na niezwykły pomysł. Postanawia stworzyć jedyną na świecie „Akademię Komików”, której wykładowcami będą pluszaści komicy, a studentami wybrani na drodze swoistego castingu przypadkowe gwiazdy internetu. Postanawia wykreować z nich „Parszywą Dwunastkę” komików, którzy zmienią polską rzeczywistość, a śmiechem i żartem odsuną od władzy rządzącą konserwatywną ekipę smutasów i nieudaczników.

Pełna absurdalnych i zabawnych sytuacji książka była terapią dla autora książki, który ma nadzieję, że będzie tym samym dla jego czytelników.

 

Krzysztof Janczak – autor powieści „AKADEMIA KOMIKÓW” (fot. Maria Janczak)

Krzysztof „Yapa” Janczak (ur. 03.07.1949) – urodził się w Świdrze w jednym z tzw. „świdermajerów”. Magia drewnianych domów i sosen miała później duży wpływ na jego twórczość.
Zadebiutował kilkoma wierszami opublikowanymi w literackim piśmie „Kamena”. W latach siedemdziesiątych pochłonął go teatr i kabaret. Występował jako autor i aktor w kabaretach czy teatrach studenckich: „STS”, „Stodoła”, „Hybrydy” oraz zawodowych: ZAKR, „Nowy Świat Hanki Bielickiej”, a przed samym stanem wojennym w „Młodej Egidzie”. W latach osiemdziesiątych złożył przed profesorem Bardinim eksternistyczne egzaminy aktorskie. W stanie wojennym publikował w podziemnej prasie literackiej. W latach dziewięćdziesiątych zagrał w wielu serialach i filmach. W większości był autorem scenariusza. Stworzył rolę „Pana Yapy”, za którą dzieci odznaczyły go „Orderem uśmiechu”. Ta rola była tak wyrazista, że zaszufladkowała go jako artystę dla dzieci, z czym walczy do dzisiaj. W późniejszych latach wraca do literatury. Zostaje stypendystą ZAiKS – czego owocem jest książka i audiobook „Akademia Komików”. Od lat osiemdziesiątych jest członkiem zwyczajnym ZAKR, ZAiKS i ZASP.

 

SPECYFIKACJA


data premiery: 01.09.2023
format: audiobook MP3
rozmiar: 603,8 MB
czas trwania (audiobook): 12 godzin 22 minuty
kategoria: literatura obyczajowa
kategoria wiekowa: dla dorosłych
lektor: Krzysztof Janczak
produkcja: Video Brothers Music
wydawnictwo: Empik Go
język: polski

Zobacz inne
Scroll Przewiń w dół